Katılım Sigortacılığı ve BES

TARSİM: “Kumluca ve Finike’de selden etkilenen üreticilerimizin yanındayız”

Tarım Sigortaları Havuzunca (TARSİM), Kumluca ve Finike’de selden etkilenen üreticilerin yanında olunduğu bildirildi.

TARSİM’den yapılan açıklamada, geçen günlerde Kumluca ve Finike’de etkili olan kuvvetli sağanak yağış sonrasında meydana gelen sel afetinden ötürü, bölge halkına geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Açıklamada, benzer bir durumun tekrar yaşanmaması temennisinde bulunularak, ‘Kumluca ve Finike’de selden etkilenen üreticilerimizin yanındayız.’ ifadeleri kullanıldı.

Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan sel afetinin ardından sigortalılardan aldıkları ihbarlar doğrultusunda hasar tespit çalışmalarına hemen başlanıldığı, eksper organizasyon çalışmalarının tamamlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

’12 Aralık Pazartesi günü gerçekleşen sel felaketinin ardından toplamda 1.962 ihbar alınmıştır. Yapılan ihbarların hızlıca değerlendirilmesini teminen, TARSİM tarafından görevlendirilen 36 ekip hızlıca hasar tespit işlemlerine başlamıştır. 17 Aralık Cumartesi günü itibarıyla 862 dosyanın işlemleri tamamlanmış, 1.100 dosyanın hasar tespit işlemleri ise devam etmektedir. Hasar tespit incelemeleri tamamlanan ve örtü, teknik donanım ve konstrüksiyon için kesin ekspertiz yapılan dosyaların ödemesi, 23 Aralık Cuma gününe kadar tamamlanacaktır.

Sigortalı üretici ve yetiştiricilerimizin, 7/24 hizmet sunan ‘0850 250 82 77’ numaralı Çağrı Merkezi, TARSİM Mobil ve ‘www.tarsim.gov.tr’ aracılığıyla hasar ihbarlarını gerçekleştirebileceğini hatırlatıyor; poliçesi olmayan üretici ve yetiştiricilerimizin ise beklenmeyen anlarda ve şiddette meydana gelen afetlere karşı önlemlerini zamanında almalarını ve tarım sigortasını ihmal etmemelerini tavsiye ediyoruz.”TARSİM’den, selden etkilenen Kumluca ve Finike’ye ziyaret

Antalya’da meydana gelen selden ötürü hasar gören sigortalı seralardaki hasar tespit çalışmaları, 36 ekip ve 91 eksper ile devam ediyor.

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal ve beraberindeki heyet, Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan kuvvetli yağış sonucunda meydana gelen selden etkilenen bölgeyi ziyaret etti.

Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamaya göre, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal ve beraberindeki heyet, 12 Aralık’ta Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan kuvvetli yağış sonucunda meydana gelen sel sebebiyle, afet bölgesine ziyaret gerçekleştirdi.

Heyet program çerçevesinde, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin Kumluca Kaymakamlığı’nda düzenlediği basın toplantısına, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Engürülü ile birlikte iştirak ederek, sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi edindi.
Aynı gün Kumluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsa Akşit ve Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce makamlarında ziyaret edilerek, sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

Programın devamında ise hasar gören seralarda incelemeler yapılarak, üreticilere geçmiş olsun dilekleri iletildi.


Antalya’da meydana gelen selden ötürü hasar gören sigortalı seralardaki hasar tespit çalışmaları, 36 ekip ve 91 eksper ile birlikte devam ediyor.

Ekspertiz çalışmalarının ardından zarar gördüğü tespit edilen ve dosyaları tamamlanan sigortalı üreticilere hasar ödemelerinin en kısa süre içinde yapılması amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir