Katılım Bankacılığı

Kuveyt Türk, tüzel müşterilerin ihale süreçlerini kolaylaştıran BankPRO ile iş birliği yaptı


Kuveyt Türk, ihale süreçlerinde tüzel müşterilerine kolaylık sağlayacak bir iş birliğine imza attı.

Kuveyt Türk’ten yapılan açıklamaya göre, katılım finans esasları doğrultusunda geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetleriyle 34 yıldır müşterilerine hizmet veren Kuveyt Türk, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kuveyt Türk, kamu ihale pazarına yönelik finans sektörüne özel geliştirilmiş Türkiye’nin ‘ilk’ fintech çözümü olan Saas yazılım firması BankPRO ile işbirliğine gitti.

İşbirliği kapsamında Kuveyt Türk, Kamu İhale Kurumu’nun paylaştığı ihalelere giren müşterilerine, gerçekleştirilmesi planlanan ve ilgili firmaların faaliyet konularını içeren tüm ihaleleri erkenden bildirecek. İş birliğiyle, Kuveyt Türk, herhangi bir koşul veya ücret olmaksızın tüzel müşterilerinin iş alanlarını geliştirmelerini ve rakiplerinden öne çıkmalarını sağlayacak.

Kuveyt Türk müşterileri, uzayan ihale listelerini ve süreçlerini incelemek için vakit kaybetmeden kendilerine uygun ihalelerden vaktinde haberdar olacak. Tüzel müşteriler, ihtiyaç duydukları teminat mektuplarını ise Kuveyt Türk Mobil veya internet şube üzerinden hızlı şekilde temin ederek ihale süreçlerinde bir adım öne geçecek.


– ‘Müşterilerimiz ihalelerden erkenden haberdar olacak ve teminat mektuplarını hızlıca alabilecek’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, teknoloji ve inovasyonu odaklarına alarak müşterilerin güncel talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiklerini belirtti.

Müşterilerinin taleplerini dijital başvurularla en hızlı şekilde karşılayan finans kuruluşlarından biri olduklarını ifade eden Delipoyraz, ‘Tüzel müşterilerimiz, 2017 yılından bu yana fiziki şubelerimizin yanı sıra internet şubemiz üzerinden teminat mektubu başvurusu yapabiliyor. Müşterilerimize, Kuveyt Türk Mobil’den de teminat mektubu başvurusu yapma hizmetini bu yılın ağustos ayında sunmaya başladık.’ açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden BankPRO ile iş birliği yaptıklarını bildiren Delipoyraz, şunları kaydetti:

‘Amacımız müşterilerimize kişiselleştirilmiş bir deneyim sunarak işletmelerinin büyümesine katkı sağlamak. Müşterilerimiz, girebilecekleri ihalelerle ilgili kendilerine göndereceğimiz e-postalar aracılığıyla ihaleler hakkında detaylı bilgilere hızlıca ulaşabilecek. Müşterilerimize iletilen ihale bilgileri; firmanın faaliyet konusu, ortalama iş tutarları ve diğer detaylar analiz edilmek suretiyle yapay zekâ tarafından oluşturuluyor.

Tüzel müşterilerimiz, herhangi bir operasyonel maliyete katlanmadan bankamız aracılığıyla rakiplerinden önce ihale bilgilerine ulaşmış oluyor. Bu bilgilendirmeler; müşterilerimize işletme stratejilerini geliştirmeleri, potansiyel fırsatları değerlendirmeleri ve rekabet avantajı elde etmeleri konusunda yardımcı olmaktadır. Böylece müşterilerimiz, doğru kararlar alarak işlerini genişletebilecek ve başarılı adımlar atabilecek.’

Delipoyraz, tüzel müşterilerin, ihtiyaç duydukları teminat mektuplarını Kuveyt Türk Mobil üzerinden diledikleri an hızlı bir şekilde alabildiklerini belirterek, müşterilerin güncel ihtiyaç ve taleplerini yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle karşılamak için çalışmalarına artan hızda devam edeceklerini ifade etti.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir