Çarşamba, Ekim 4

TSKB, Altınmarka Gıda’nın sukuk ihracını gerçekleştirdiTürkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, gıda sektöründe faaliyet gösteren Altınmarka Gıda’nın sukuk ihracını gerçekleştirdi.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, yürüttüğü yatırım bankacılığı faaliyetleri çerçevesinde Altınmarka Gıda’nın fon kullanıcısı olduğu 50 milyon TL tutarlı, 177 gün vadeli sukuk (kira sertifikası) ihracını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, yürüttüğü yatırım bankacılığı faaliyetleri çerçevesinde kahve, kakao, çikolata, unlu mamul ürünlerinin üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren Kahve Dünyası ile Baylan markalarını bünyesinde barındıran Altınmarka Grubu’nun ana firması Altınmarka Gıda’nın fon kullanıcısı olduğu 50 milyon TL tutarlı, 177 gün vadeli sukuk (kira sertifikası) ihracını Ziraat Yatırım’ın satış aracılığıyla gerçekleştirdi.


– “Sermaye piyasalarında örnek olabilecek yenilikçi ürünler geliştirilmesi konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Gerçekleştirilen sukuk ihracı ile sermaye piyasaları danışmanlığı çerçevesinde önemli bir iş birliğine imza attıklarını vurgulayan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, sermaye piyasası ürünlerinde çeşitliliği sağlamak ve kalkınmada öncelikli sektörlerdeki şirketleri sermaye piyasası yatırımcılarıyla buluşturmak üzere çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Öztop, “Yatırım Bankacılığı çatımız altında sermaye piyasaları danışmanlığı hizmetleri vererek, firmaların alternatif finansman kaynaklarına erişimine aracılık ediyoruz. Ülkemizin kalkınmasında stratejik öneme sahip sektörleri göz önünde bulundurarak, gıda sektörünün finansmanında da aktif rol almaya devam ediyoruz.

Banka olarak, sürdürülebilir kalkınmaya ve sermaye piyasalarımızın geliştirilmesine katkı sağlama amacıyla sermaye piyasalarında örnek olabilecek yenilikçi ürünler geliştirilmesi konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir