Biyografi

İsmail Vural Kimdir?İsmail Vural, 25 yıllık sektör tecrübesine sahip olup, 2022 yılında TKBB’de Genel Sekreter görevini yürütmektedir.


Bireysel bankacılık, katılım bankacılığı, işe alım, kariyer planlama ve dağıtım ağı alanlarında deneyimli olan İsmail Vural, bankacılık hayatına 1997 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda Proje ve Yatırımlar Müdürlüğü’nde başladı.


Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Vural, Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Marmara Bölge Müdürlüğü ve çeşitli departmanlarda yöneticilik yaptı.


Bankacılık mesleğinde 20 yıllık tecrübesi olan İsmail Vural, TKBB’den önce Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştı.


Vural, Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin (TKBB) Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevine devam ederken TKBB Eski genel Sekreteri Osman Akyüz’ün görevinden istifa etmesinin ardından 25 Ocak 2022 tarihinden itibaren TKBB Genel Sekreteri olarak görevine devam etmektedir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir