Katılım Finans KuruluşlarıSosyal Finans

BDM, karz-ı hasen ile insanları faizden kurtarmaya devam ediyor


“Müslümanlar için faizsiz bir dünya mümkün” sloganıyla yola çıkan Borç Dağıtma Merkezi (BDM) 1 milyon TL fon büyüklüğünü geçti.

Özelde Türkiye Müslümanlarının genelde ise İslam aleminin “para ve kurumsallık kavramlarında bir taş da nasıl biz koyabiliriz ve faizsiz olmaz denilen bu dönemde faizsiz olur” şiarıyla Karz-ı Hasen vermek üzere kurulan Borç Dağıtma Merkezi (BDM) karz-ı hasen faaliyetlerine devam ediyor.

Borç Dağıtma Merkezi’nin (BDM) fon kaynağı bağışçıların desteklerinden ve üyelerin aidatlarından oluşmaktadır. Karz kullandırılması için BDM bağış hesabına gönderilen paralar hibe mahiyetindedir.

Bu paralar BDM’ye karşılıksız olarak hibe edilmiştir ve BDM kendisine hibe edilen bu paraları düşük gelir gruplarına karz/borç olarak vermektedir.

BDM, karz verdiği kişilerin karz olarak aldıkları parayla ihtiyaçlarını giderdikten sonra aldıkları tutarı geri vermektedirler. Bu karz işleminde hiçbir surette karşı taraftan herhangi bir menfaat veyahut fazlalık talep edilmemektedir.

Borç Dağıtma Merkezi (BDM) tarafından şu ana kadar toplamda 22 farklı kişiye karz-ı hasen verildi. Verilen karz-ı hasenler faizden kurtulmak için yada evlilik, taşınma, malzeme alımı gibi ihtiyaçlarda kullandırılmaktadır.

Ayrıca bağışta bulunarak Borç Dağıtma Merkezi’ne (BDM) destek olunabilmektedir.

Borç Dağıtma Merkezi (BDM) hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir