Katılım Sigortacılığı ve BES

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden (SBM) “ALO KTT Çağrı Merkezi”


Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) maddi hasarlı kaza yapanların hayatını kolaylaştıracak yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

SBM, ALO KTT Çağrı Merkezini faaliyete geçirdi.


SBM’den konuya ilişkin yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Maddi hasarlı bir trafik kazasına mı karıştınız?

ALO KTT Çağrı Merkezi ile kâğıt tutanakla uğraşmadan, hızlı ve kolay bir şekilde kaza tespit tutanağınızı oluşturabilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sağladığı bu hizmet sayesinde, trafik sıkışıklığı ve bekleme süreleri minimuma indiriliyor.

ALO KTT Çağrı Merkezi’ni arayarak müşteri temsilcilerimizin yardımıyla kaza tespit tutanağınızı dijital ortamda oluşturabilir ve sigorta şirketlerine hızlıca ulaştırabilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan bilgiler:

  • Kazaya karışan sürücülerin telefon numaraları
  • Plaka numaraları
  • T.C. Kimlik bilgileri
  • Ruhsat ve ehliyet bilgileri

  • Ayrıca telefonunuzun konum bilgisini açık bulundurmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcimiz ile yapacağınız görüşme sırasında bu bilgileri hazırda bulundurarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Temsilcimiz size bir SMS ile link gönderecek ve bu link üzerinden gerekli bilgileri doldurduktan sonra, geri arama ile tutanağınız oluşturulacaktır.

ALO KTT Çağrı Merkezi’ni arayın: 0 850 222 0 KTT (588)

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), sektörün sağlıklı fiyatlama yapabilmesi için istatistik sunarak hem suiistimallerin önüne geçiyor hem de sigorta sistemine olan güvenin arttırılmasına katkı sağlıyor. 

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren SBM, yeni hizmeti ALO KTT Çağrı Merkezi ile Türkiye’de meydana gelen maddi hasarlı trafik kazalarında, kâğıt forma ihtiyaç duyulmaksızın hızlı bir şekilde tutanak oluşturulmasını sağlıyor. 

ALO KTT Çağrı Merkezi’nin, vatandaşa kolaylık sunmanın yanında tutanakların anında dijital ortama aktarılarak ilgili sigorta şirketlerine ulaştırılmasını da sağlayarak Sigortacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından yürütülen gözetim ve denetim faaliyetlerine de yardımcı olması hedefleniyor.

 

Bir telefonla kaza tespit tutanağı oluşturulabilecek

Tarafların karşılıklı anlaştığı maddi hasarlı trafik kazasına karışan araç sürücüsü, 0850 222 0 588 telefon numarasını arayarak çağrı merkezi müşteri temsilcileri eşliğinde kaza tespit tutanağını oluşturabiliyor. İşlemlerin daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılması adına ALO KTT Çağrı Merkezi müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmede kazaya karışan sürücülerin, telefon numarası, T.C. kimlik numarası, plaka ve ruhsat bilgilerini hazır bulundurması önem taşıyor.

Kaza yapan taraflara ait telefon numaralarına çağrı merkezi tarafından SMS ile bir link gönderilerek arayan kişinin kimlik doğrulaması yapılıyor. Ardından ALO KTT Çağrı Merkezi müşteri temsilcileri çağrıyı yapan ilk araç sürücüsü ile tekrar iletişime geçerek tutanak doldurma süreçlerine devam ediyor. Tutanak doldurma işlemi tamamlandıktan sonra dijital olarak hazırlanan kaza tespit tutanağı çağrı merkezi müşteri temsilcisi aracılığıyla ilgili sigorta şirketlerine yönlendiriliyor.

Kaza kaynaklı trafik yoğunluğu minimuma inecek

Bu sayede karayollarında trafik kazalarından kaynaklı oluşabilecek trafik yoğunluğunun ve bekleme sürelerinin minimum seviyede tutulması sağlanırken kamu hizmetlerinin dijitalleşmesi kapsamında tüm süreçlerin elektronik ortama taşınması ve doğru bilgi girişi sayesinde olası ek maliyetlerin önüne geçilerek sürdürülebilir fiyatlamaya katkı hedefleniyor.  Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir