Katılım Bankacılığı

Kuveyt Türk, Islamic Finance News Awards’da 3 farklı ödül kazandıKuveyt Türk Katılım Bankası, Islamic Finance News Awards’da (IFN) 3 farklı ödül kazandı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Islamic Finance News Awards’da (IFN) “En İyi Bankalar” dalında, Türkiye’nin en iyi katılım bankası, en iyi bireysel bankası ve en inovatif bankası olmak üzere 3 ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın ana ortağı Kuwait Finance House (KFH) ise 8 farklı kategoride ödül kazandı. KFH, “Kuveyt’in En İyi İslami Bankası”, “Kuveyt’in En İyi Yatırım Bankası”, “Kuveyt’in En İyi Kurumsal Bankası”, “Kuveyt’in En İyi Bireysel Bankası”, “Kuveyt’in En Yenilikçi Bankası” ve “Kuveyt’in En İyi Dijital Arzı” ödüllerini kazandı. KFH ayrıca, KFH’nin AUB – Bahreyn’i satın almasıyla Yılın Anlaşması ödülünü ve satın alma kategorisinde Yılın Anlaşması ödülünü kazandı.  

IFN Group’un bu ödüller için İslami bankacılık sektöründe uzmanlaşmış uzmanlardan ve analistlerden oluşan bir jürinin tavsiyelerine ve bir dizi finansal kriter, ilke ve göstergeye göre KFH’yi seçtiğini belirtmekte fayda var. 

IFN Group, her yıl küresel elit piyasalar ve sektörler arasından en iyi İslami finansal hizmetleri sunan kurumları ve İslami bankacılık sektöründe önde gelen anlaşmalara katılan kuruluşları onurlandırıyor.

IFN, İslami Finans ve bankacılık sektörü ödülleri vermekte ve bankacılık sektörü hakkında makaleler yayınlamaktadır. 2004 yılında kurulan IFN, REDmoney’in bir yan kuruluşudur ve Dubai ve Kuala Lumpur’da ofisleri bulunmaktadır.  
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir