Salı, Ekim 3

Türkiye Sigorta ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı

Türkiye Sigorta, “Pozitif Etki için Sigorta” temasıyla hazırladığı ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı.


Türkiye Sigorta’dan yapılan açıklamaya göre, ‘Pozitif Etki için Sigorta’ anlayışıyla çevresel ve sosyal etkilere karşı çözümler üretmek üzere yola çıkan Türkiye Sigorta, bu amaçla belirlediği sürdürülebilirlik hedefleri çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalarını ilk sürdürülebilirlik raporu ile taçlandırdı.

Geleceği sağlam ve güvenilir temeller üzerine kurmak için sigorta anlayışını sonradan önceye taşımak amacıyla yola çıkan Türkiye Sigorta’nın yayımladığı raporda yenilenebilir enerji teminatı sağlayarak önemli bir çözüm ortağı konumuna geldiğinin altı çizildi.


Türkiye Sigorta, 2021 yılı içinde yenilenebilir enerji projelerine 102 milyar TL’ye ulaşan teminat sağladı. Ayrıca, çiftçilerin iklim krizi ile mücadelesine, tarım sigorta ürünleri ile destek olarak çiftçilerin ürünlerini koruma altına aldı.– “Geleceğe daha emin adımlarla ilerleyerek sorumluluğumuzu artırmayı hedefliyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, şunları kaydetti:

“Çevre, toplum ve ekonomik sürdürülebilirliğe pozitif etkimizi sunmak ve bunu ilerleyen yıllarda geliştiriyor olmak, sürdürülebilirlik anlayışımızı özetliyor. Kurumsal sürdürülebilirlik yolculuğumuzda, çevreye ve topluma karşı yarattığımız değeri ortaya koymayı ve geleceğe daha emin adımlarla ilerleyerek sorumluluğumuzu artırmayı hedefliyoruz.

Türkiye Sigorta olarak sistemli biçimde çevresel, sosyal ve yönetişim risklerini iş modelimize entegre etmek konusunda yeni yılda hedeflerimizi daha somut olarak belirleyeceğiz.”Türkiye Sigorta, Sürdürülebilirlik Kalkınma Amaçlarını destekleyerek, topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle sürdürülebilirlik temelli hizmet anlayışını benimsiyor.


Türkiye Sigorta, yaratacağı kısa-uzun vadeli olumlu etkinin yansımalarını paydaşları ile paylaşma ve paydaş iletişimini her noktada geliştirme yolunda adımlar atmaya GRI standardına uygun olarak hazırlanan ilk sürdürülebilirlik raporu ile devam ediyor.

Rapora ulaşmak için tıklayınız;

Türkiye Sigorta 2021 Sürdürülebilirlik Raporu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir