Katılım Sigortacılığı Derneği Başkanı Özgür Koç, teşekkür mesajı yayınladı

Katılım Sigortacılığı Derneği Başkanı ve Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür B. Koç, kurulacağı açıklanan ‘Katılım Reasürans Fonu’ için Cumhurbaşkanımız ve Maliye Bakanına yönelik bir teşekkür mesajı yayınladı.


Katılım Sigortacılığı Derneği (KATSİDER) Başkanı ve Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Koç, geçtiğimiz hafta sonu kurulacağı açıklanan “Katılım Reasürans Fonu” ile ilgili bir teşekkür mesajı yayınladı. Başta Cumhurbaşkanımız, Maliye Bakanı ve bürokratlara yönelik yayınlanan teşekkür mesajında şunları söyledi:


“Ülkemizde Katılım Sigorta Sisteminin geliştirilmesinde çok önemli bir adım olduğunu düşündüğümüz Katılım Reasürans Fonu’nun kurulduğunu büyük bir memnuniyet ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımız olmak üzere emeği geçen tüm bürokratlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Kurulan fon ülkemizde geliştirmeye çalıştığımız Katılım Sigorta sisteminde önemli bir işlev görecek olup, bundan sonraki dönemde DASK, Tarsim, Riskli Sigortalılar Havuzu ve Devlet Destekli Alacak Sigortası başta olmak üzere tüm havuzlarda benzer katılım pencerelerinin kurulmasının gerekli ve önemli olduğunu hatırlatmak ve yapılacak çalışmalar için her türlü desteği vermekten memnun olacağımızı belirtmek isteriz.”


Katılım Sigortacılığı Derneği Nedir?

KATSİDER; Ülkemizde faaliyet gösteren katılım sigortacılığı kapsamındaki sigorta şirketlerinin, uluslararası faizsiz sigortacılık esasları olarak bilinen Tekâfül sigortacılığı prensipleriyle faaliyetlerinin geliştirilmesi ve etkinleştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile tesis edilmiştir.

Özgür Bülent Koç Kimdir?

1975 Ankara doğumlu olan Özgür B. KOÇ, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olduktan sonra 11 yıl hayat dışı sigorta sektöründe teknik ve reasürans yöneticiliği, 2 yıl da uluslararası reasürans brokerliği yapmıştır. 1 Ocak 2009 tarihinden beri de Neova Sigorta’nın Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir